TürkçeİngilizceAzericeArapçaRusçaAlmancaFarsçaUkrayna

Lazerle Hemoroid Tedavisi

Son yıllarda geliştirilen lazer tedavisi evre 1,2,3 hastalarında uygulanmaktadır. Hemoroidler genel olarak 4 evrede sınıflandırılır. Birinci Derece hemoroidler hastalar tarafından genellikle fark edilmez. İkinci derece hemoroidler ancak hasta ıkındığı zaman fark edilir ve ıkınma sona erdiğinde kendiliğinden içeri çekilir. Üçüncü derece hemoroidler dışarıdan fark edilir ve hastalar bunları ancak eli ile iterek içeri sokabilir. Son evre olarak sınıflanan dördüncü derec e hemoroidlerde ise hemoroid pakeleri (basur keseleri) hep dışarıdadır ve el ile anüse girmezler.

IDEA kliniklerinde uygulanan lazer ile hemoroid tedavisinde başarı %88-95 arasındadır. İlk seansta başarısı bu kadardır gerektiğinde ikinci seans uygulanmaktadır. Lokal veya spinal anestezi ile uygulanır. Burada amaç özel lazer cihazı yardımıyla, kontrollü lazer enerjisi ile mevcut hemoroid pakeleri söndürülür. Aynı zamanda bu pakelere kan getiren atardamarlarda kapatılır. Bu yöntemde de iyileşme süresinden sonra kalın barsak duvarına fiksasyon sağlandığından tekrar hemoroid pakeleri dışarı çıkmaz. İşlem sırasında dikiş atılmaz. Hasta 3-5 gün içinde normal aktivitesine ve yaşantısına dönebilir.

Lazer yönteminde, ameliyatla hemoroidin çıkarılması söz konusu değildir. Anüsün çok üstünde çalışıldığından ağrı söz konusu değildir. Hastalardaki işgücü kaybı hemen hemen hiç yoktur. Hemoroid tedavisinde lazer yöntemi günümüzde her tür hemoroidde kullanılmaktadır. Lazer etkisi ile hemoroid dokusu büzüşür, oluşan fibrozis (oluşan bağ dokusu artışı) hemoroidlerin tekrar çıkmasını önler. Bu yöntemin cerrahi işlemden farkı, hiçbir kesi ve dikiş olmadığından iyileşme mükemmeldir. Hasta çok kısa sürede normal aktivitesine döner.

Hemoroidlerde lazer tedavisi, yatış gerektirmeden uygulanmakta ve IDEA İzmir kliniğinde yapılmaktadır.

1 Yorum

  1. Hemoroid tedavisi için bilgi almak istiyorum
    Uzman Doktor
    Merhaba,

    ameliyatsız yöntemlerle makat hastalıkları tedavisi kliniğimizde gerçekleştirilmekte. Muayene ile durumunuzun değerlendirilmesi gerekir. Muayene sonucunda uygun tedavi yöntemi belirlenebilmektedir. 0232 464 1006 numaralı hattımızdan ulaşarak randevunuzu alabilirsiniz.
    Sağlıklı günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz