Home / Medikal Estetik / Ben Aldırınca İz Kalır Mı?

Ben Aldırınca İz Kalır Mı?

Ben aldırmak istemenin değişik sebepleri bulunmaktadır. Estetik kaygı ve sağlık açısından herhangi bir riski olup olmayacağı soruların başında gelmektedir.

Ben alındıktan sonra iz kalıp kalmayacağı kullanılan teknikle doğrudan alakalıdır. Bu nedenle soruya doğru cevap verebilmek için tedavi uygulamalarının ayrıntılı olarak ele alınması gerekmektedir.

Ben Alma Teknikleri

Ben tedavisi dermatoloji uzmanları ve genel cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Dermatoloji uzmanları krioterapi tekniğini genel cerrahlar ise lazer, elektrokoter ve radyofrekans tekniklerini kullanmaktadır.

Krioterapi

Cildiye uzmanları ben ve siğil tedavisinde krioterapi uygulamasını kullanmaktadır. Ciltten kabarık olan ben ve siğillere kimyasal madde enjekte edilerek çürümesi sağlanır. Enjekte edilen kimyasal maddenin tam anlamıyla kontrol edilmesi mümkün olmadığında sağlıklı dokulara da zarar vererek çukurluk oluşturma riski bulunmaktadır. Estetik açıdan istenmeyen bir görüntüye neden olabileceği için pek tavsiye edilen bir teknik değildir. İz kalmasını istemeyen bireylerin diğer tedavi tekniklerini araştırmaları önerilmektedir.

Lazer

Lazer sağlık alanında pek çok tedavide kullanılan bir cihazdır. Benlerin ve siğillerin tedavisinde de lazer cihazına başvurulmaktadır. Ancak lazer ile her türlü ben tedavi edilememektedir. Lazer cihazı yüzeysel ve koyu renkli cilt lezyonlarında başarılı sonuçlar elde etmektedir. Ciltten kabarık lezyonlarda yetersiz kalmaktadır.

Elektrokoter

Koter cihazı cerrahların ameliyatlarda neşter mantığı ile sıklıkla kullandığı bir cihazdır. Cihazın yüksek ısısı sayesinde dokundurulduğu alan buharlaşmaktadır. Bu sayede ben ve siğil tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak cihazın gücünün yüksek olması bazı benlerde çukurluğa neden olabilir.

Radyofrekans

Rf cihazı mantık olarak koter cihazı ile aynıdır. Ancak koter cihazına göre daha hassas ayarı bulunmaktadır. Bu sayede çok ufak dokunuşlarla ben dokusunun buhalaştırılmasını sağlar. Hassas ayarı sayesinde iz kalma riskini ortadan kaldırır veya olabilecek en az seviyeye düşürür. Ben tedavisinde en etkili ve az iz bırakan tekniktir.

Ben alımından hemen sonra

İdea klinik İzmir’de benler Koter ve Rf yöntemi ile buharlaştırılmaktadır. Ciltten kabarık ve büyük benlerde konuşma mesafesinden ancak fark edilecek belli belirsiz bir iz kalabilmektedir.

İdea Klinik İzmirde Ücretsiz Ben Muayenesi

Benlerinizi aldırmak istiyor ama hala karar veremiyorsanız. İdea klinik İzmir’de ücretsiz muayene imkanından yararlanarak benleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ya da idea kliniğin sanal muayene imkanından yararlanarak kliniği ziyaret etmeden dahi benleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 0542 295 52 54 numaralı whatsapp hattına beninizin veya benlerinizin fotoğraflarını atarak doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

About dratilla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz